Történelmet írt a 21 éves versenyző: Vas Kata Blanka világbajnoki aranyérmet nyert

2023. augusztus 13. 22:30

Az országúti kerékpáros világbajnokságok történetében először született magyar aranyérem.

Vas Kata Blanka azt emelte ki az országúti mezőnyversenyben megszerzett U23-as aranyérme után, hogy a jövőre nézve nagy motivációt jelent számára, hogy korosztályában győzött a glasgow-i kerékpáros világbajnokságon.

„Sokat jelent számomra a világbajnoki trikó megszerzése.

A kemény munka mindig kifizetődik. Ez a siker nagy motivációt ad nekem a jövőre nézve”

– nyilatkozta a verseny után a 21 éves versenyző.

Megköszönte a szurkolást

A felnőtteket is magában foglaló több mint 200 fős mezőnyt nézve 11. helyezett kerékpáros nehéznek jellemezte a 154,1 kilométeres versenyt, melynek elején és az első glasgow-i körökben rossznak érezte a lábait, de saját bevallása szerint egészen a célvonalig harcolt a túlélésért.

A nyilatkozat végén magyarul azt mondta: nagyon boldog és köszöni a szurkolást.

Vasnak mostani sikerével immár három szakágból van vb-érme az U23-as korosztályban, mivel korábban hegyikerékpárban és terepkerékpárban is állt már dobogón. Előbbiben 2020-ban második helyen zárt, utóbbiban szintén 2020-ban második, majd egy évvel később harmadik volt.